Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w Siedlcach, zakończyli fazę zasadniczą na trzecim miejscu

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 3:2 z drużyną KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. Był to mecz ostatniej kolejki fazy zasadniczej sezonu i dzięki zwycięstwu w Siedlcach zespół trenera Krzysztofa Janczaka przystąpi do fazy play-off z trzeciego miejsca w tabeli

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali na wyjeździe 3:2 z drużyną KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS. Był to mecz ostatniej kolejki fazy zasadniczej sezonu i dzięki zwycięstwu w Siedlcach zespół trenera Krzysztofa Janczaka przystąpi do fazy play-off z trzeciego miejsca w tabeli. To oznacza, że pierwszy mecz w tej fazie, 11 kwietnia, rozegra na wyjeździe, na boisku drużyny, która zajęła niższą pozycję. Zespoły uważają, że to korzystniejsze rozwiązanie.
W ostatnim meczu wałbrzyszanie pokazali jednak, że potrafią wygrywać także na wyjeździe. Mecz w Siedlcach zaczęli od prowadzenia, wygrywali nawet 19:15 i 24:22, ale gospodarze zdołali odrobić stratę i zwyciężyli 29:27. W drugiej partii siatkarze z Wałbrzycha prowadzili już od początku do końca i wygrali 25:19. Lepsi byli też w trzecim secie, który rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:21.
Victoria PWSZ prowadziła 2:1 w setach i do pokonania gospodarzy potrzebowała wygrania jeszcze jednego. KPS Siedlce spróbował jednak jeszcze powalczyć, zmobilizował się i wygrywając czwartą partię 25:21 doprowadził do sytuacji, w której do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. Wałbrzyszanie w bieżącym sezonie w tych, piątych setach radzili sobie dotąd nie najlepiej, ale tym razem wygrali 15:13.

KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS – TS Victoria PWSZ Wałbrzych 2:3 (29:27, 19:25, 21:25, 25:21, 13:15)

Victoria PWSZ: Bartłomiej Krulicki, Paweł Olszewski, Łukasz Kaczmarek, Maciej Fijałek, Łukasz Karpiewski, Sebastian Zieliński, Adrian Mihułka (libero) oraz Bartosz Filipiak, Szymon Piórkowski, Arkadiusz Olczyk