Wybierz region

Wybierz miasto

  Skaldowie „Moje Betlejem”

  Kościół p.w. św. Michała Archanioła
  Dobromierz, ul. Cmentarna/8, +48 74 858 61 15

  16:00 Sobota, 2 stycznia

  • Wstęp wolny

  Skaldowie:
  Polska grupa rockowa, powstała w Krakowie latem 1965 roku. Uprawiane gatunki muzyczne to m.in. klasyczny rock, rock progresywny, folklor goralski, rock'n'roll, jazz, big-beat oraz muzyka pop. Założycielami grupy byli: Andrzej Zieliński (kompozytor większości repertuaru), Jacek Zieliński, oraz Zygmunt Kaczmarski, Janusz Kaczmarski, Feliks Naglicki i Jerzy Tarsiński.
  Zespoł reaktywowano w nowym składzie w 1987 roku po piecioletniej przerwie. Nazwa zespołu nawiązuje do postaci nadwornych poetow w historycznej kulturze skandynawskiej – skaldow.
  W 1995 roku wraz z przyjaciołmi z zespołu SKALDOWIE zagrali pierwszy koncert kolędowy „Moje Betlejem”. I tak już ponad 20 lat to niezwykłe misterium bożonarodzeniowe wciąż ewoluuje i przeżywane jest w rożnych zakątkach Polski i świata. „Moje Betlejem” to misterium bożonarodzeniowe, oparte na kolędach SKALDOW do muzyki Jacka Zielińskiego i tekstow Leszka Aleksandra Moczulskiego.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie daj się złodziejom! Czy znasz te metody kradzieży? QUIZ