Wybierz region

Wybierz miasto

  Tournée Okiem Młodych

  Miejski Dom Kultury
  Świebodzice, ul. Wolności/13, +48 74 666 95 70

  18:00 Piątek, 9 września

  • Wstęp wolny

  Festiwal „Okiem Młodych” rusza w drogę!
  Wszystkich mieszkańcow Dolnego Śląska zapraszamy na „Tournee Okiem Młodych” – spotkania z najlepszymi filmami osmej edycji i zapowiedź nadchodzącej, dziewiątej odsłony Międzynarodowego Festiwalu Filmow Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy.

  Wypatrujcie nas w swoim mieście!

  MFFD „Okiem Młodych” od 2008 roku prezentuje najciekawsze kino dokumentalne – przede wszystkim młodych, obiecujących reżyserow. Co roku – na czas festiwalu – Świdnica zamienia się w miejsce spotkań dla amatorow, profesjonalistow i pasjonatow świata kina. Zeszłoroczna edycja „Okiem Młodych” została nominowana do Nagrod Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „Krajowe wydarzenie filmowe”. Więcej na: www.okiemmlodych.pl

  PROGRAM:

  Laureaci 8. Międzynarodowego Festiwalu Filmow Dokumentalnych „Okiem Młodych”:

  „Trampkarze”, reż. Marcin Filipowicz, Polska, 26'
  (Nagroda „Kinematografek”, przyznana przez osadzonych z oddziału więziennego Aresztu Śledczego w Świdnicy) Dwaj bracia, 14-letni Mateusz i 13-letni Łukasz mają marzenie: chcą zostać sławnymi piłkarzami. Razem trenują, uczą się i przygotowują do kolejnych meczy. W tle obserwujemy relację chłopcow z ich ojcem oraz codzienne życie w gorskiej wsi. Ciepły, znakomicie sfilmowany przez Marcina Łaskawca i Weronikę Bilską obraz Marcina Filipowicza ujmuje prostotą oraz emocjonalną szczerością w portretowaniu swoich bohaterow.

  „Drugie piętro”, reż. Hajni Kis, Węgry, 20'
  (Nagroda Publiczności ) Intymny dokument o życiu osob starszych zamkniętych w domu opieki i o młodym pielęgniarzu, ktorego misją stało się niesienie pociechy rezydentom tytułowego drugiego piętra.

  „Fabio's Videos”, reż. Kamil Krukowski, Polska, 17'
  (Nagroda Specjalna Jury) Fabio jest kolekcjonerem kaset VHS. Jego kolekcja jest jedną z największych w Polsce i w Europie. Niecodzienna pasja stała się jego sposobem na życie, a także pozwoliła mu spełnić marzenia.

  „Obiekt”, reż. Paulina Skibińska, Polska, 15'
  (Nagroda Specjalna dla Filmu o Szczegolnych Wartościach Przyrodniczych) Kreacyjny obraz akcji poszukiwawczej rozgrywającej się w przestrzeni dwoch światow – na lodowej pustyni oraz pod wodą. Film jest opowiadany z punktu widzenia ekipy ratunkowej, nurka wkraczającego do podlodowego świata oraz zwykłych ludzi, oczekujących na brzegu.

  „Wielkie emocje Igora”, reż. Jan Strejcovsky, Czechy, 25'
  (Nagroda Międzynarodowego Konkursu Szkoł Filmowych) „Wielkie emocje Igora“ to rodzaj filmowej gry z biografią jednego z najbardziej utalentowanych reżyserow po rewolucji – Igora Chauna. Dzisiejsza świadomość własnej nieudolności splata się tu z rekonstruowanymi przez niego skrawkami wspomnień. Nazwanie siebie „poszukiwaczem duchowym“ nie pozwoliło bohaterowi uwolnić się od śpiących demonow. Wracają do niego w stanie śmierci klinicznej, a przywrocić go do życia mogą jedynie nieustanne seanse spirytystyczne. Film jest probą wskrzeszenia reżysera, ktory ostentacyjnie zabił się po wydaniu książki „Dzienniki lub śmierć reżysera“, gdzie z pomocą okultyzmu starał się przejąć władzę nad światem.

  „Dokument”, reż. Marcin Podolec, Polska, 6'
  (Grand Prix „Złote Oko” i Nagroda Jury Młodzieżowego) Animowany portret ojca, ktorego dorosłe dzieci opuściły rodzinny dom.

  Na wszystkie pokazy – WSTĘP WOLNY!
  Tournee objęte jest patronatem portalu Dolnośląskość.pl. Odkrywamy Dolny Śląsk. Zapraszają: Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.

  Do zobaczenia na Dolnym Śląsku!

  ROZKŁAD JAZDY:

  2/09, 18:00 → Strzegom
  2/09, 19:00 → Wałbrzych
  6/09, 18:00 → Bielawa
  7/09, 18:00 → Żarow
  7/09, 18:00 → Pieszyce
  8/09, 18:00 → Ząbkowice Śląskie
  8/09, 18:00 → Dzierżoniow
  9/09, 18:00 → Świebodzice

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Skąd pochodzą te gwiazdy ekranu? Założymy się, że nie wiesz! QUIZ