Wybierz region

Wybierz miasto

  Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

  Książański Park Krajobrazowy
  Świebodzice, ul. /

  10:00 - 15:00 Niedziela, 1 marca

  • Wstęp wolny

  Stowarzyszenie Obywatelskie Świebodzice oraz Fundacja Wolność i Demokracja zapraszają mieszkańcow miasta do wzięcia udziału w projekcie pod nazwą: „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Bieg odbędzie się 1 marca 2015 r.

  W godzinach od 10:00 do 15:00 na terenie Książańskiego Parku Krajobrazowego odbędą się biegi na dystansach 5 i 10 kilometrow oraz na symbolizującym datę śmierci ostatniego z Wyklętych sierżanta Jozefa Franczaka ps. Lalek dystansie 1963 metrow.

  Start i meta będą miały miejsce przy ul. Solnej (koło stawu).

  Tego dnia oprocz biegow odbędą się prezentacje historyczne oraz konkurs wiedzy o Żołnierzach Wyklętych, ktore mają na celu popularyzację wiedzy na temat polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP. W czasie trwania imprezy będą zbierane pieniądze na budowę Szkoły z Polskim Językiem Nauczania w Łanowicach (dawne wojewodztwo lwowskie) im. płk. Franciszka Niepokolczyckiego (Prezes II Zarządu WiN). Na miejscu będzie można zjeść ciepły posiłek z kuchni polowej.

  Uczestnicy otrzymają pakiety startowe: okolicznościowa koszulka, chlebak, medal i numer startowy. Liczba pakietow jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszenia do udziału. Aby zgłosić swoj udział należy przesłać formularz zgłoszeniowy (formularz poniżej) na adres e-mail: alfredg@interia.pl, można też zgłosić swoj udział w biegu tuż przed startem, w dniu zawodow.

  Uczestnictwo w biegu honorowym na 1963 m jest bezpłatne, wpisowe na dystansach 5 i 10 km wynosi 10 zł.

  Zapraszamy.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Nie daj się złodziejom! Czy znasz te metody kradzieży? QUIZ