Mocni zdominowali Silesian Cup

W tegorocznej VI już edycji piłkarskiego Turnieju Silesian Cup prym wiodły zespoły będące młodzieżowym zapleczem drużyn ekstraklasy i kadry Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Od samego początku trwania turnieju było widać że drużyny GKS Bełchatów, Zagłębia Lubin czy kadra Lubuskiego ZPN są faworytami tych rozgrywek. Prym wiedli niemalże w każdej kategorii wiekowej. Kroku starały się im dotrzymać zespoły Gryfu Świdnica. W kategorii U -10 zwyciężył zespół GKS III Bełchatów przed Gryfem Świdnica I i Górnikiem Wałbrzych. Zawodnicy GKS-u Bełchatów zostali wyróżnieni w kategorii najlepszy bramkarz – Piotr Siewer i najlepszy strzelec – Miłosz Nowak. Najlepszy zawodnikiem w U -10 został zawodnik Gryf Świdnica Dominik Piła.
Kategoria U -11 to zwycięstwo zespołu Zagłębia Lubin przed Oderką Opole i GKS I Bełchatów. Najlepszym zawodnikiem w tej kategorii został Filip Baranowski z Zagłębia Lubin, najlepszym bramkarzem wybrano Oskara Szymkowiaka OZPN Zielona Góra, natomiast najlepszym strzelcem został Denis Smolarek. Kategoria U-12 to dominacja kadr Lubuskiego ZPN, które zajęły odpowiednio I i II miejsce. Ostatnie miejsce na podium przypadło natomiast Gryfowi Świdnica. Szymon Stec z Gryfu został wybrany najlepszym bramkarzem. Najlepszy zawodnik w u -12 to Mateusz Bondarenko z Lubuskiego ZPN, a najlepszym strzelcem został Krzysztof Staśkiewicz również z Lubuskiego ZPN. Ostatnia kategoria wiekowa to U-14. Tutaj podobnie jak w niższej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął zespół Lubuskiego ZPN, drugi był GKS Bełchatów a trzecie miejsce zajął drugi zespół Lubuskiego ZPN. Patryk Młynarski z Gryfu Świdnica został najlepszym bramkarzem, Patryk Zawojek z Lubuskiego ZPN najlepszym strzelcem, a Patryk Lityński z Lubuskiego ZPN wybrany został najlepszym zawodnikiem.
Turniej z roku na rok staje się coraz mocniejszy – Mogę spokojnie powiedzieć, że w przyszłym roku będziemy chcieli, aby w turnieju wzięło udział więcej kadr Polskiego Związku Piłki Nożnej. Dlatego, że przygotowanie turnieju i baza, którą dysponuje Świdnica, jest naprawdę na wysokim poziomie – powiedział Mirosław Wrzesiński Przewodniczący Szkolenia Młodzieżowego PZPN. Przypomnijmy, że do Świdnicy przyjechało 38 drużyn z całej Polski, łącznie w turnieju zagrało blisko 500 zawodników. W tym roku niestety nie przyjechał żaden zespół z zagranicy, na przyszłym rok organizatorzy zapowiadają zdwojenie wysiłków, aby ściągnąć do Świdnicy dobre zespoły z innych krajów. Znany jest już termin kolejnego Silesian Cup. W przyszłym roku turniej odbędzie się w dniach 7-12 sierpnia.