Sensacyjna porażka. Górnik Wałbrzych - Polonia-Stal Świdnica 1:2

Bartosz Ogrodnik, fot. Dariusz Gdesz
W 25. kolejce III ligi dolnośląsko-lubuskiej, Górnik Wałbrzych uległ Polonii-Stal Świdnica 1:2.

Górnik Wałbrzych niespodziewanie uległ Polonii-Stali Świdnica 1:2. To pierwsza domowa porażka biało-niebieskich w tym sezonie.

Piłkarze Górnika wreszcie powrócili na swój stadion. Po serii czterech gier wyjazdowych, podopieczni Roberta Bubnowicza w spotkaniu derbowym podejmowali Polonię-Stal Świdnica. W poprzednich tygodniach wałbrzyszanie grali w Dzierżoniowie, Mostkach, Kątach Wrocławskich i Gorzowie Wielkopolskim. Ostatni mecz na swoim stadionie rozgrywali jeszcze w rundzie jesiennej. Co prawda, na wiosnę odbyło się spotkanie zremisowane 1:1 z Foto-Higieną Gać, lecz było ono rozgrywane na bocznym boisku ze sztuczną murawą. Teraz wreszcie biało-niebiescy zagrali na Stadionie 1000-lecia przy ul. Ratuszowej.

Sobotni mecz rozpoczął się od wyrównanej gry. Pierwsza połowa stała na naprawdę niskim poziomie. Najlepszą okazję dla Górnika zmarnował Mateusz Sawicki, który przegrał pojedynek z bramkarzem świdniczan Aminem Stitou i kibice w pierwszych 45 minutach bramek nie oglądali.

Druga część gry stała pod znakiem porywistego wiatru, który bardzo utrudniał życie zawodnikom obu ekip. Skorzystał na tym Mateusz Krawiec, który strzałem z dalekiej odległości wyprowadził Górników na prowadzenie. Polonia-Stal wyrównała jednak za sprawą uderzenia z rzutu wolnego Wojciecha Sowy w 74. minucie. Pod koniec wałbrzyszanie mieli wiele okazji do strzelenia bramki, lecz byli nieskuteczni. Najbardziej pod tym względem zawodził Damian Migalski. Niewykorzystane sytuacje zemściły się minutę przed końcem, kiedy to wprowadzony Kamil Szczygieł strzelił zwycięską bramkę dla gości.

Górnik Wałbrzych – Polonia-Stal Świdnica 1:2 (0:0)
Bramki: Mateusz Krawiec 58 – Wojciech Sowa 74, Kamil Szczygieł 89.

Górnik: Jarosiński – Michalak D., Tyktor, Orzech, Surmaj, Radziemski, Morawski (85 Krzymiński), Krawiec, Sawicki, Orłowski, Migalski

Polonia-Stal: Stitou – Jaros, Sudoł, Salamon, Marszałek (71 Tobiasz), Sowa (84 Truszczyński), Filipczak, Wargin, Borowy, Kot (64 Szczygieł), Tarnov (24 Pawlak)