MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wałbrzych i wałbrzyszanie 20 lat temu, takie miasto już tylko na zdjęciach. Zobaczcie fotografie z lat 2001-2004! Poznajecie miasto i ludzi?

Dariusz Gdesz; ADA
Takiego Wałbrzycha już nie zobaczymy. Zdjęcia z lat 2001-2004.
Takiego Wałbrzycha już nie zobaczymy. Zdjęcia z lat 2001-2004. Fot. Dariusz Gdesz
Uwierzycie, że to Wałbrzych sprzed 20 lat? Czas szybko mija. W ciągłym pospiechu często nie dostrzegamy zmieniających się miejsc, a przede wszystkim ludzi. Przypomnijmy sobie, jak wyglądało nasze miasto w latach 2001-2004. Od chwili wykonania tych zdjęć minęło 20 lat. Uwierzycie, że to Wałbrzych i wałbrzyszanie?

Zdjęcia Wałbrzycha sprzed 20 lat robią ponure wrażenie

Wałbrzych 20 lat temu to nie to miasto, co dziś. Zobaczcie, jak bardzo zmienił się Wałbrzych przez ostatnie lata. Na co dzień, nie dostrzegamy tych zmian, po prostu się dzieją. Kiedy jednak obejrzymy zdjęcia z 2001-2004 roku, trudno nie ukryć zdziwienia.

Minęło tylko czy aż 20 lat, w których Wałbrzych zrobił prawdziwy skok cywilizacyjny

Dla współczesnego Wałbrzycha i tego sprzed 20 lat najważniejszym wydarzeniem było odzyskanie grodzkości, dzięki czemu do miasta szerokim strumieniem popłynęły środki z Unii Europejskiej (właśnie świętujemy 20-lecie wstąpienia Polski do UE). Najgorszym dla jego rozwoju pozbawienie ponad 100-tysięcznej gminy praw grodzkich, co oznaczało stagnację i zahamowanie rozwoju.

Grodzki Wałbrzych ma szansę stać się drugim co do wielkości miastem na Dolnym Śląsku

Przypomnijmy, że miasto straciło grodzkość w 2002 roku i zostało włączone do struktur powiatu wałbrzyskiego, na takich samych zasadach, jak inne małe gminy, jak choćby Dziećmorowice czy Szczawno - Zdrój. Aby odzyskać pozycję miasto czekało aż do 2013 roku. Prezydent Roman Szełemej, który odzyskanie grodzkości uważa za swój najważniejszy sukces w karierze samorządowej.

"Grodzki Wałbrzych ma szansę stać się drugim co do wielkości miastem na Dolnym Śląsku, nie tylko ze względów demograficznych. „Grodzkość jest efektywnym (...) modelem zarządzania przez jednego gospodarza. Z jednej strony ogranicza biurokrację i marnotrawstwo pieniędzy podatnika, z drugiej wyposaża samorząd w atuty decyzyjne i finansowe, co ma związek z większym o 100 milionów budżetem i szansą na dodatkowe środki zewnętrzne” - podkreślano w uchwale Rady Miejskiej Wałbrzycha w tej sprawie.

Zobaczcie zdjęcia sprzed 20 lat, tak wyglądał Wałbrzych

Takiego Wałbrzycha już nie zobaczymy. Zdjęcia z lat 2001-2004.

Wałbrzych i wałbrzyszanie 20 lat temu, takie miasto już tylk...

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto