Turniej Wiosny w Świdnicy

PG
Medale dla gospodarzy

Aż 64 ekipy wzięły udział w odbywającym się w Świdnicy, XVI Międzynarodowym Turnieju Wiosny w Akrobatyce Sportowej im. Henryka Chmielewskiego. W hali na osiedlu Zawiszów rywalizowali akrobaci z Czech, Holandii, Niemiec, Szwajcarii, Węgier, Kazachstanu, Ukrainy i Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Na tle znakomitych konkurentów dobrze zaprezentowali się zawodnicy miejscowego MKS-u Polonii Świdnica. W konkurencji par męskich seniorów na drugim miejscu uplasowali się: Jonas Al-Hadad i Michał Skowron. Trzecie miejsce zajęli natomiast Szymon Bentkowski i Dorian Pas startujący w kategorii par męskich zawodników mających 11 – 16 lat. W tej kategorii MKS Polonia zajęła też czwarte miejsce z rywalizacji zespołowej (Szymon Bentkowski, Dorian Pas, Szymon Pas, Jan Socha).