Paweł Gołębiowski
Górnik Zamek Książ pokonał 66:63 Basket Poznań
Górnik Zamek Książ pokonał 66:63 Basket Poznań Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ wygrali w środę, 11 października w hali Aqua Zdroju 66:63 z Eneą Basketem Poznań.

To był dla ekipy trenera Andrzeja Adamka zwycięski, ale bardzo trudny mecz. Wałbrzyszanie toczyli z silnym zespołem z Poznania od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziów bardzo wyrównaną walkę.
Po pierwszej połowie Górnik prowadził 39:37, ale po zmianie stron, pierwsze punkty zdobył dopiero w połowie trzeciej kwarty. Goście prowadzili już wtedy 47:39. Wałbrzyszanie wzięli się za odrabianie strat, i na przerwę przed ostatnia odsłoną schodzili przegrywając zaledwie 50:52. Później uzyskali minimalne prowadzenie, które utrzymali do końca pojedynku.
Teraz Górnik Zamek Książ ma po czterech kolejkach na koncie trzy zwycięstwa i porażkę.

W następnym meczu wałbrzyszan czeka także ciężka walka. Zmierzą się na wyjeździe z drużyną WKK Active Hotel Wrocław. To derbowe spotkanie już w sobotę, 14 października o godz. 18.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Enea Basket Poznań 66:63 (19:18. 20:19, 11:15, 16:11)

Górnik Zamek Książ: Han 14, Jackson 12, Niedźwiedzki 11, Jakóbczyk 10, Kowalenko 7, Góreńczyk 5, Dawdo 4, Durski 3, Margiciok 0, Mindowicz 0, Wilk 0.